Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Türkçe > HakkımızdaHakkımızda

İhsan Kalaycı

İK for MY.jpg

    1966 yılında İzmir'in Selçuk ilçesinde doğdu. Öğrenimini takiben kısa süreli otelcilik sektöründe çalıştı. Ama yaşamı boyunca devam ettireceği ve hayatında olmazsa olmazları arasına girecek olan mesleği elbetteki bu değildi. Deniz ve yelkenle ilk tanışması Kuşadası'nda oldu. Böylelikle yat kiralama sektöründeki kariyerine 1989 yılında Offshore Sailing adlı Yacht Charter firmasıyla başladı. 1990 yılında, çocukluk aşkı Zarife'yle evlendi. Ardından şirket aracılığıyla yolu dünyanın en güzel liman şehirlerinden biri olan Marmaris'e düştü. Marmaris'e taşındıktan bir süre sonra ilk kızı olan Çağla dünyaya geldi. Beş yıl sonrada ikinci kızları olan Ezgi.

   Offshore Sailing'te edindiği bilgi ve deneyimler onu teknik müdürlük ve personel müdürlüğü konumuna taşıdı. 22 yıllık kariyerinin ardından, 2011 yılının sonunda, kendini eğitim sektörüne adamak için görevinden ayrıldı. Bu süre içerisinde yaptığı sayısız tekne transferi ve Fransız tekne üreticisi Jeanneau’da aldığı teknik eğitim ile de profesyonel yatçı olarak deneyim kazandı.

   Profesyonel iş yaşamının dışında katıldığı yat yarışlarında eğitici olarak faaliyetlerde bulundu. Yat yarışlarında bir çok başarılar elde etti. 2009 yılından beri Marmaris Uluslararası Yat Kulübü’nde yönetici olarak yarış organizasyonlarında görev aldı. Halen kulübün komodorluk görevini yürütmektedir.

  İngilizce ve az derecede Almanca bilmektedir.

  Şimdi ise; kendisi gibi deniz ve yelken tutkunu insanların fazlalaşması amacı altında eğitimlerine devam etmektedir.

Mesut Sarol

mesut Sarol II.jpg

1965 yılında Muğla-Ortaca'da doğdu. İlk, orta ve lise öğreniminden sonra kısa süreli otelcilik eğitimi aldı. Denizle ilk tanışması 1985 yılında gemici olarak çalışmaya başladığı bir motor yatta oldu. Aynı teknede kaptanlığa kadar yükseldi.

1990 yılında İngiltere’de Royal Yachting Association (RYA) okulunda yelken eğitimi alarak Yacht Master sertifikası aldı.

Profesyonel kaptan  olarak, Akdeniz, Manş Denizi, Kuzey Denizi ve Atlantik’de sayısız tekne transferi yaparak 100.000 millik deniz tecrübesi elde etti. Birçok bareboat charter firmasında eğitmen kaptan ve teknik sorumlu olarak çalıştı.

 2012 yılında RYA’nın eğitmenlik belgesini alarak, RYA onaylı eğitim kurumlarında eğitmenlik yapmaya başladı. Ayrıca katıldığı yat yarışlarında yarış eğitimi de vermektedir.

Mesut Sarol, evli ve bir kız çocuğu babasıdır. İyi derecede İngilizce, Fransızca, İtalyanca, az derecede Almanca ve Rusça bilmektedir
Haber Duyuru sayfası için tıklayın