KAPTANLI YELKEN TURLARI

Yelken Programlarımızı bölümlere ayırmak gerekirse, bunları 3 maddede detaylandırabiliriz. Temel Seviye, Orta Seviye ve İleri Seviye programlarımızda; hem yelken ve denizcilik eğitimlerinizi tamamlayıp, hemde seyir ettiğimiz farklı coğrafyalardaki, koylar ve sahil kasabalarındaki, farklı kültür ve lezzetlere tanık olabiliyorsunuz.
TEMEL SEVİYE : Bu programda, yelkene yeni başlayan denizci adayları için temel bilgileri kapsayan teorik eğitimlerin yanı sıra, yelken seyri kuralları ve bir yelkenli teknenin idare edilmesi konuları uygulamalı olarak verilmektedir. Programın tamamı yelkenli tekne ile denizde geçmektedir. Program süresince tekneyi denizci adayları kullanmaktadır.
ORTA SEVİYE : Bu programda, temel seviye yelken ve denizcilik bilgisine daha önceden sahip olan denizcilere, temel seviyede edindikleri yelken bilgisi detaylandırılarak verilir. Uzun seyir kuralları uygulamalı olarak verilmektedir. Temel ve Orta Seviyede öğrenilen tüm bilgiler için bol bol pratik yapma şansı elde edilir.
İLERİ SEVİYE : Orta seviye eğitimlerinde başarı elde etmiş tüm denizcilere hitap eden bu programımızda; uzun seyir ve gece seyri, tek başına manevra ve balon seyri kuralları uygulamalı olarak verilmektedir.
Tüm bu eğitimleri farklı kılan ve farklı coğrafyaları tanıma fırsatı elde ettiğiniz yelken programlarımıza katılmak isterseniz; sitemizdeki ”Yıllık Plan” bölümünü ziyaret edip, size uygun olan programlara başvuru yapabilirsiniz.
Ya da; eğitmen kaptanımızdan size özel bir tarih ve program oluşturması için, info@marmarisyelken.com adresinden ulaşabilirsiniz…